کار کودکان را متوقف کنید ۱۲ ژوئن مصادف با ۲۲ خرداد روز جهانی مبارزه با کار کودک ، بهانه ای است برای یک صدایی به منظور تحقق شعار “توقف کار کودکان”. سازمان ملل، سال ۲۰۲۱ را سال بین المللی حذف کار کودک نام گذاری کرده است.این فرصتی خواهد بود برای کشورها به منظور تدوین برنامه های عمل و سرعت بخشیدن به مسیر پیشرفت برای حذف کار کودک تا سال ۲۰۲۵ میلادی. به درستی یکی از معیارهای مهم ارزیابی توسعه یافتگی جوامع بشری توجه به حقوق کودکان در آن جامعه است .از این رو ” منع کار کودک” و تامین شرایط رشد و بقا و منافع عالیه کودک بایستی در برنامه های هر کشوری دیده شود. کار کودک پدیده ای چند سببی و مولود فقر ، خشونت ، مهاجرت ، عدم رعایت حقوق کودک و …. است. بدیهی است محو کار کودک در گرو از بین بردن ریشه های علت وجودی آن است.این امر بیشتر از آن که به شعارها و نمایشهای هم دردی با کودکان نیاز داشته باشد به برنامه ها و اقدام عملیاتی برای ریشه کنی فقر و بی عدالتی که مهمترین عامل ایجاد کار کودک است ، نیاز دارد. تا زمانی که تغییر اساسی در ساختارهای اقتصادی و اجتماعی صورت نگیرد تا مادامی که توزیع ثروتهای ملی و فرصتها ، عدالت محور نباشد ، کاهشی در سطح آسیب های اجتماعی نخواهد بود. متن کامل بیانیه را اینجا بخوانید

حامیان همیشگی موسسه توانمندسازی مهر و ماه

سایر حامیان موسسه

درباره ما

اینجا خانه  “مهروماه” است.
خانه ای که از سال ۹۱ مامنی شد برای زنان و کودکان در معرض آسیبِ منطقه ی فرحزاد.
در “مهروماه” می کوشیم تا در کنار شما، با ارائه ی خدمات آموزشی، حرفه آموزی، بهداشت و مددکاری اجتماعی در جهت توانمند سازی زنان و کودکان این منطقه گام برداریم.
ما خود را ملزم به رعایت حقوق کودکان بویژه حق تحصیل برای کودکان بازمانده از تحصیل، می دانیم.
درِ این خانه به روی شما که در صدای خنده ی کودکتان به دنبال خنده ی دیگر کودکان هم هستید، باز است.

خط مشی اصلی موسسه

پايبندی به اصول اخلاقی و صفات معنوی از جمله خوشرويی، فروتنی، متانت، رازداری، امانتداری و صداقت در گفتار و رفتار را از اصول مسلم كار خود مي دانيم و تلاش می کنیم رعايت عدالت و انصاف، انجام دقيق، سريع و صحيح كارها جهت جلوگيری از تضييع وقت و حقوق مراجعين و مددجويان عزيز را از اصول مسلم كار خود بدانيم.

تماس با موسسه

تهران – اتوبان یادگار امام شمالی – خیابان ایثارگران شمالی – خیابان امام زاده داوود -کوچه عموئی -پلاک۴ تلفن:
۶۵ ۲۶ ۳۸ ۲۲ – ۰۲۱
۰۹۳۰۳۱۷۵۶۸۰
پست الکترونیک: info@mehr-o-mah.com